Seth MacFarlane
Seth MacFarlane, celým jménem Seth Woodbury MacFarlane se narodil 26. října 1973 v americkém Kentnu v Connecticutu. Seth je americký animátor, spisovatel, komik, producent, herec, zpěvák, dabér a známý hlavně tvorbou seriálů Family Guy, American Dad! a The Cleveland Show.

Seth vystudoval desingovou školu na Rhode Islandu, kde studoval animaci a vydělával si výtvarným umění. Psal a dělal animace pro Hanna-Barbera a pro několik jeho televizních pořadů. Například Johnny Bravo, Cow and Chicken a Dexter's Laboratory. Poté si v roce 1999 vytvořil animovaný vlastní seriál pro společnost 20th Century Fox s názvem Family Guy (Griffinovi).

Sethovi jeden seriál nestačil, a tak s tvorbou pokračoval dál. V roce 2005 vytvořil seriál American Dad!, v roce 2007 to byl seriál The Winner a nakonec v roce 2009 seriál The Cleveland Show.

MacFarlane získal několik ocenění za svou práci na seriálu Family Guy, včetně dvou Primetime Emmy Awards a Annie Award. V roce 2009 vyhrál Webby Award za Film & Video Person of the Year.

Seth byl předmětem kritiky skupin, které protestují proti vulgarismům v televizi. Jednou ze skupin je například rodičovská televizní rada, kteří pravidelně odsuzují Family Guye za jeho obscénost. Seth občas přednáší na univerzitách a vysokých školách po celých Spojených státech a je otevřený zastánce práv homosexuálů. MacFarlane oznámil, že pracuje na debutovém albu. Album Music is Better Than Words (Hudba je více než slova) bylo nedávno dokončeno a vyjde v září 2011.

Richard Appel
Richard Appel se narodil 21. května 1963 v Wilmette v Illinois. Appel je americký spisovatel, producent a bývalý právník. Richard snil o kariéře jako spisovatel komedií.

Navštěvoval Harvardskou univerzitu a psal pro Harvard Lampoon. Šel ve stopách své matky, a tak se stal právníkem. Poté, co navštěvoval právnickou školu začínal jako advokátní koncipient pro soudce Johna M. Walkera Juniora, než se stal federálním právníkem, sloužící jako asistent u okresního soudu pro jižní obvod New Yorku po dobu tří let.

V roce 1994 začal psát do světa komedie když byl najat pro seriál The Simpsons, kde napsal sedm epizod, včetně "Mother Simpson". Také pracoval na Bernie Mac Show, Family Guy a American Dad!, poté začal dělat i na seriálu The Cleveland Show.

V roce 1993 si vzal spisovatelku románů, Monu Simpsonovou, která je sestrou zakladatele a generálního ředitele společnosti Apple, Steva Jobse. Appel a Simpsonová spolu mají dvě děti, ale dnes jsou už rozvedeni.

Vyzkoušejte poker online na webu.
Mike Henry
Mike Henry se narodil 25. března 1964 v Richmondu ve Virginii. Mike je americký spisovatel, producent, zpěvák, dabér a komik.

Mike je hlavně známý jako dabér v seriálu Family Guy, kde dělá i scénáristu a producenta. V seriálu dabuje hned několik postav, například Clevelanda Browna, Herberta, Bruce a Consuela.

V roce 2009 trojce Henry, MacFarlane a Appel vytvořili spin-off ze seriálu Family Guy s názvem The Cleveland Show, který se zaměřuje na Clevelanda a jeho novou rodinou.

© Copyright 2009 - 2011 Jindřich Hruška | Vzhled: Jindřich Hruška, Marior | Všechna práva vyhrazena.